Etapy powstawania projektu

1. Inwentaryzacja i waloryzacja stanowią podstawę prac projektowych. Sprawdzamy zgodność dostarczonych przez inwestora planów z rzeczywistością, nanosimy wszelkie zmiany, oceniamy istniejące rośliny pod kątem ich walorów estetycznych ale także siedliskowych. Występujące gatunki roślin pozwalają nam ocenić warunki glebowe i wodno – powietrzne. Diagnozujemy problemy np. widokowe, dźwiękowe, oświetleniowe… Słuchamy potrzeb i pomysłów inwestora. Damy się lepiej poznać i chcemy poznać Ciebie aby projekt był skrojony na miarę.

2. Projekt koncepcyjny to etap najbardziej burzliwy… szukamy nietuzinkowych rozwiązań na Twoją indywidualną przestrzeń. Prezentujemy proponowany podział przestrzeni tzw. schemat funkcjonalno – przestrzenny, inspiracje, moodboardy, dominujące gatunki roślin, kolorystykę, pomysły na małą architekturę i nawierzchnie… wszystko co pomoże nam przekazać Naszą wizję.

3. Szczegółowy projekt wykonawczy zawiera wszelkie zaakceptowane ustalenia z etapu koncepcji, oraz ewentualne zmiany zgłoszone przez inwestora. Doprecyzowane zostają wszystkie gatunki roślin, ich ilość i gęstość sadzenia. Naniesione linie wymiarowe pozwalają na dokładną realizację projektu. Projekt ten, w zależności od potrzeb, będzie zawierał zestawienie nawierzchni, szczegółowy wykaz roślin, projekt oświetlenia z podziałem na obwody i propozycją opraw oświetleniowych, projekt nawodnienia automatycznego (system ten może być oparty o wodę deszczową, ze studni lub sieci miejskiej) . Wszelkie informacje, które nie znalazły się na rysunkach zamieszczone zostają w opisie do projektu. Mogą one dotyczyć kolejności prac, doboru materiałów lub mebli.

Koncepcja zagospodarowania ogrodu

Projekt nawadniania

Projekt nasadzeń z dodatkowymi rabatami